Козуб Продукт

Закупаем зерно нового урожая

Питання і відповіді

specua

On-line перекладач

Turkish Swedish Spanish Serbian Romanian Portuguese Polish Persian Norwegian Lithuanian Latvian Korean Japanese Italian Hungarian Hindi Hebrew Greek German Georgian French Finnish Estonian English Dutch Danish Czech Croatian Chinese (Traditional) Bulgarian Belarusian Arabic  EXIT

Авторизацiя

Підписка і розсилка

  на новини, рецепти
  і актуальні акції

Карта посетителей

Головна Будьте здорові! Здоровий спосіб життя Здоровий сон

Здоровый сон

Окрім всіма відомих постулатів здорового способу життя: правильного харчування і фізичної активності, не менш важливим є ще й сон.

У швидкому темпі нашого життя дозволяти собі спати більше 8 годин на добу - недозволена розкіш. Багато хто прагне "зайняти" час у сну, щоб витратити його на необхідніші щоденні справи і турботи.

Чи правильно це і, чи є сон важливою складовою концепції ЗСЖ я намагатимуся викласти в цій статті.

Кожен чув про те, що проспати третину життя - це нормально і це відбувається з усіма. Під час сну наш організм здійснює "заряджання", відновлюючи фізичні сили і обробляючи інформацію, що накопичилася за день.

Розглянемо основні правила здорового сну :

1. Тривалість сну дуже індивідуальна для кожної людини, але в середньому складає від 7 до 8 годин. При цьому сон ділиться на декілька різних фаз. Наскільки важливо виспатися, настільки ж і важливо не "переспати" довше, ніж організм вимагає. У стані "недосипу" і "пересипу" виникають відчуття апатії і розбитості, нерідко виникає і легкий головний біль.

2. Дуже важливо дотримувати режиму дня: лягати і вставати в один і той же час. Щоб натренувати організм, можна спробувати проробляти перед сном певні дії:  наприклад, випивати кухлик трав'яного чаю. У такий спосіб, через пару тижнів чай на основі меліси, ромашки або м'яти служитиме сигналом до відбою. Пити на ніч каву, колу, какао, алкоголь і чай не рекомендується через кофеїн, що міститься в них.

3. Перед сном провітрити спальню корисно і приємно, але залишати протяг не слід. Ідеальною температурою приміщення вважається 18-20 °С. Тиша і темрява в спальні також важливі.

4. Останній прийом їжі потрібно здійснювати за 3-4 години до сну. "Притупити" відчуття голоду можна склянкою кефіру (про що ми вже згадували) або яблуком, але не менше, чим за 20 хвилин.

5. Ліжко має бути не занадто твердим і не занадто м'яким, подушка - невеликою і досить твердою. Потратьте гроші і час на вибір правильного матраца і подушки, і тоді організм вам негайно віддячить солодким і здоровим сном. Що стосується пози, то краще всього спати на спині або на правому боці, а ось на животі - вкрай несприятливо для внутрішніх органів.

6. Лягаючи в ліжко, усі переживання треба відкинути і думати тільки про хороше, можна трохи помріяти (саме час зайнятися візуалізацією!). Читання класичних книг допомагає "звільнити" голову від денних проблем.

7. Не нехтуйте фізичною активністю протягом дня. Вечірні навантаження потрібно починати за 3-4 години до сну. Проста вечірня прогулянка на свіжому повітрі теж виявиться дуже корисною.

Денний сон, а такий поширений в теплих країнах (так звана сієста), виявляється, дуже корисний: в проміжку з 13:00 до 15:00 і тривалістю 10-30 хвилин.